Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – danties audinių arba dantų eilių defektų atstatymas.

Protezavimo tikslas – tai kramtymo funkcijos ir estetikos atkūrimas, procedūrą atliekant ant savų dantų arba implantų. Protezavimą galima suskirstyti į išimamus (lanko atraminius protezus ir plokšteles) bei neišimamus (laminates, užklotus, vainikėlius, tiltus) protezus. 

Procedūra

Visų pirma pacientas atvyksta konsultacijai, kurios metu kartu su gydytoju aptariami norai bei lūkesčiai, galimi gydymo būdai, taip pat sudaromas gydymo planas. Priklausomai nuo pasirinkto gydymo, galimi šie dantų protezai:

IŠIMAMI

 • Plokštelės – skirstomos į:
  • kosmetines, kai trūksta poros dantų;
  • dalines, kai yra likęs žandikaulyje bent vienas savas dantis;
  • pilnas, kai žandikaulyje neliko nei vieno danties. 

Kai trūksta daugiau dantų, protezavimas plokštelėmis yra pigiausias variantas, tačiau tokiu būdu nėra išsaugomas po protezu esantis kaulas, reikalingos gana dažnos protezo korekcijos, kramtymo funkcija atkuriama tik 50 %. Dėl vykstančių kaulo ir minkštųjų audinių pokyčių rekomenduojama plokštelę keisti nauja kas 3–5 metus.

 • Lanko atraminiai protezai – tai protezai, turintys metalinį pagrindą, todėl, pasirinkus šį metodą, nesutrinka terminiai jutimai burnos ertmėje. Protezas užima mažiau vietos, todėl yra patogesnis.

Išimamų dantų protezų naudojimo instrukcija

Sužinokite, kaip tinkamai elgtis turint išimamus dantų protezus bei, kaip juos prižiūrėti.

NEIŠIMAMI

 • Laminatės – tai priekinės dantų grupės atstatymas plonomis keramikos plokštelėmis, klijuojamomis prie paruošto danties paviršiaus. Laminatėmis galima ne tik pagerinti dantų estetinį vaizdą, bet ir pakeisti danties spalvą, atstatyti priekinių dantų nudilimą.
 • Užklotai – tai iš keramikos pagaminta prarasta danties dalis, kurią galima naudoti kaip alternatyvą didelėms plomboms. Užklotai gaminami dantų technikų laboratorijoje, jais  individualiai atkuriama danties anatomija, ši keramika dėvisi žymiai lėčiau nei plombinė medžiaga. Esant galimybei protezuoti dantį užklotu, išsaugoma daugiau danties kietųjų audinių nei protezuojant vainikėliu. Individualiai pagamintas užklotas yra cementuojamas prie specialiai paruošto danties.
 • Vainikėliai – šiuo metu šie protezai dar yra skirstomi į tris grupes:

1. Metalo keramikos vainikėlis susideda iš dviejų dalių: metalo karkaso ir keramikos apdailos ant viršaus. Šie vainikėliai yra nepralaidūs šviesai, tad kartais gali sukelti tam tikrų problemų atsiradimą burnoje – dantenų spalvos pakitimus, uždegimus ir pan.

2. Bemetalė keramika dažniausiai naudojama priekinių dantų protezavimui, kai reikalinga estetika. Ši keramika yra laidi šviesai, todėl dantys atrodo itin natūraliai – gaminant galima išgauti tiek norimą spalvą, tiek skaidrumą. Be to, bemetalė keramika yra atspari nusidėvėjimui, tvirta, nėra padidintos reakcijos į temperatūrinius pokyčius.

3. Cirkonio keramikos vainikėlis susideda iš dviejų dalių: karkasas yra gaminamas iš cirkonio oksido, kuris vėliau padengiamas keramikos sluoksniu. Vainikėliai yra ilgaamžiai, gerai praleidžiantys šviesą, todėl atrodo estetiškai. Cirkonis itin biosuderinama medžiaga – prie gerai poliruoto cirkonio puikiai adaptuojasi dantenos, tad tinka, pavyzdžiui, protezavimui ant implantų.

Protezavimas ant implantų

Pavieniai vainikėliai ir tiltiniai protezai gaminami iš cirkonio keramikos. Protezuojant visą žandikaulį ant implantų, protezas parenkamas individualiai pacientui. Dabartinės protezavimo galimybės leidžia pagaminti tiek išimamus, tiek dalinai ar pilnai fiksuotus protezus ant implantų.

Neišimamų dantų protezų naudojimo instrukcija

Sužinokite, kaip tinkamai elgtis turint neišimamus dantų protezus bei, kaip juos prižiūrėti.

Dantų protezavimo kainos

Pilno kontūro cirkonio vainikėlis
319 €
Cirkonio keramikos vainikėlis
359 €
Bemetalės keramikos vainikėlis
359 €
Pilno kontūro cirkonio vainikėlis ant implanto (be atramos)
429 €
Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto (be atramos)
469 €
Bemetalės keramikos užklotas
299 €
Bemetalės keramikos laminatė
399 €
Laikinas vainikėlis (gamintas klinikoje)
49 €
Laikinas vainikėlis (frezuotas laboratorijoje)
89 €
Titaninė atrama
49-159 €
Individuali cirkonio atrama
219 €
Kultinis kaištinis įklotas
59-89 €
Stiklo pluošto kaištis
69-99 €
Seno vainiko nuėmimas
29 €
Kosmetinė plokštelė (1- 3 dantų)
169 €
Plokštelė (pilna, dalinė)
309 €
Lanko atraminis protezas
969 €
Plokštelės pataisa
nuo 69 €
Individualus šaukštas
39 €

D.U.K.

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų protezavimą

Ką svarbu žinoti po dantų protezavimo?

Atlikus dantų protezavimą, po procedūros kelias dienas (daugiausiai – savaitę) galite jausti nedidelį diskomfortą, kuris yra laikinas ir, pripratus prie protezų, praeinantis.

Kaip užtikrinti protezų ilgaamžiškumą?

Siekiant, kad dantų protezai tarnautų kuo ilgiau, svarbu tinkamai juos prižiūrėti ir profilaktiškai lankytis pas gydytoją odontologą apžiūrai – bent 1 ar 2 kartus per metus. Taip pat, pagal gydytojo rekomendacijas, atlikti profesionalią burnos higieną, bet ne rečiau, kaip du kartus per metus.

Kaip prižiūrėti protezuotus dantis?

Protezuotų dantų priežiūra yra tokia pati, kaip ir natūralių dantų – svarbu naudoti dantų šepetėlį, tarpdančių šepetėlį, siūlą, taip pat reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą apžiūrai bei pas burnos higienistą profesionaliai burnos higienai.

VDV klinika

Jūsų šypsena turi švytėti

Svajonių šypsenos link ženkite drąsiai su profesionalų komanda – susitikime konsultacijoje!