Dantų plombavimas

Dantų plombavimas

Danties plombavimas – prarastų danties kietųjų audinių atstatymas plombine medžiaga.

Laiku nepašalinus ant dantų paviršiaus besikaupiančių bakterinių apnašų, jos pradeda ardyti danties kietuosius audinius ir formuojasi ėduonis. Esant mažam ir vidutiniam danties pažeidimui, danties struktūrą galima atstatyti plombinėmis medžiagomis. Jeigu problema didesnė, dažnai rekomenduojamas danties protezavimas. Laiku nesikreipus į odontologą, danties irimas progresuoja, bakterijos gali pasiekti danties pulpą (nervą) ir sukelti stiprų skausmą. Tokiu atveju reikalingas danties endodontinis gydymas (danties kanalų valymas ir plombavimas). Uždegimui pasiekus po dantimis esantį kaulą, kai kuriais atvejais endodontinio gydymo nebepakanka ir gali būti reikalingas danties šalinimas.

Pagrindiniai ėduonies simptomai

Pagrindiniai pulpito (danties nervo uždegimo) požymiai:

Reakcija į įvairius dirgiklius, ypač saldų maistą.

Stiprus, pulsuojantis skausmas, ypač paūmėjantis vakare/naktį, sunkiai numalšinamas vaistais.

Danties jautrumas.

Danties jautrumas saldžiam maistui.

Pakitusi dalies danties spalva ir anatomija.

Skausmas išprovokuojamas šalto maisto ir gėrimų.

Dažniausiai didelė karieso ertmė.

Procedūra

Plombavimo tikslas – pašalinti pažeistus danties audinius ir užkirsti kelią tolimesniam ėduonies vystymuisi.

Procedūra (dažniausiai trunkanti 0,5–1 val.) įprastai atliekama taikant vietinę nejautrą (suleidus nuskausminamųjų greta taisomo danties), kuriai suveikus pašalinami karioziniai audiniai ir senos nekokybiškos plombos. Dantis paruošiamas plombavimui ir sluoksniuojant kompozicinę plombą atstatomas. Galiausiai, atkūrus danties anatomiją, yra pritaikoma danties okliuzija (sukandimas) ir nupoliruojamas paviršius.

Dantų plombavimo medžiagos

Šviesoje kietėjantys kompozitai

Kompozitai yra plačiai naudojama odontologinė medžiaga, pasižyminti natūralia išvaizda ir ilgaamžiškumu, taip pat turinti gerą surišimą su danties kietaisiais audiniais, todėl galinti padėti sustiprinti dantį ir sumažinti tolesnio pažeidimo riziką.

Stiklo jonomerinės plombos

Stiklo jonomerinės plombos išskiria fluorą, kuris gali padėti išvengti tolesnio ėduonies, jas galima naudoti tose vietose, kur drėgmės kontrolė yra sudėtinga. Ši medžiaga pasižymi prastesne estetika nei šviesoje kietėjantys kompozitai, todėl dažniausiai naudojama plombuojant pieninius dantis. Taisant dantis vaikams, mūsų klinikoje naudojamos spalvotos stiklo jonomerinės plombos, todėl vaikai gali išsirinkti savo mėgstamą spalvą.

Dantų plombavimo kainos

Plombavimas
49-99 €
Laikina plomba
19 €
Viso kramtomojo paviršiaus atstatymas su plomba
149 €
Pamušalinė medžiaga
19 €
VDV klinika

Jūsų šypsena turi švytėti

Svajonių šypsenos link ženkite drąsiai su profesionalų komanda – susitikime konsultacijoje!