D.U.K.

D.U.K.

Pristatome dažniausiai pacientų užduodamus klausimus, į kuriuos atsakius gydymo eiga būna kur kas sklandesnė – kviečiame susipažinti plačiau.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Ko negalima daryti po anestezijos?

Praėjus anestezijai, gydytojai nerekomenduoja sėsti prie automobilio vairo.

Kada galima keliauti namo?

Pabudus po anestezijos, keliauti namo galima gydytojui leidus, o pradėti darbus – jau kitą dieną.

Kaip pacientai jaučiasi po anestezijos?

Dažniausiai po anestezijos pacientai nejaučia jokio diskomforto, tačiau kartais pasireiškia pykinimas, galvos svaigimas ir pan.

Kaip prižiūrėti burnos ertmę po dantų šalinimo procedūros?

Pašalinus dantį, bent kelias valandas nevalgykite, o kol gyja žaizda, venkite rūkymo ir alkoholio. Atsargiai valykite dantis, venkite liesti žaizdą, skalaukite burną specialiu skysčiu, taip pat laikykitės kitų gydytojo nurodymų.

Koks kitas svarbus žingsnis po dantų šalinimo?

Siekiant apsaugoti greta esančius dantis, išvengti žandikaulio kaulo pakitimų, virškinimo problemų, estetinės išvaizdos pokyčių, prarastą dantį svarbu kuo greičiau atkurti nauju: rekomenduojame pasirinkti dantų implantaciją.

Ar dantų šalinimas yra skausmingas?

Prieš atliekant šią procedūrą, taikoma vietinė nejautra, todėl skausmo nejausite.

Kada reikalingas endodontinis pergydymas?

Kai endodontinis gydymas būna atliktas nekokybiškai arba ertmė užplombuota nesandariai, uždegimas atsinaujina, todėl reikia atlikti pergydymą.

Ką svarbu žinoti po procedūros?

Atlikus endodontinį gydymą, gali pasireikšti nedidelis maudimas, dantų jautrumas, kuris yra laikinas.

Kaip pasiruošti endodontiniam gydymui?

24 valandas prieš procedūrą rekomenduojama vengti rūkymo ir alkoholio, taip pat atlikti profesionalią burnos higieną.

Kokios grėsmės kyla sveikatai negydant bruksizmo?

Negydant bruksizmo, keičiasi dantų forma (atsiranda įvairiausių nudilimų ar netgi nuskilimų), pasireiškia didesnis jautrumas, virškinimo problemos, sudėtingiau kramtyti maistą. Taip pat gali kankinti žandikaulio arba galvos skausmai.

Kokios priemonės gali apsaugoti nuo bruksizmo miegant?

Sukandiminės kapos, pagamintos pagal individualius žmogaus anatomijos duomenis, atpalaiduoja žandikaulio sąnarius, veido raumenis, apsaugo dantis nakties metu, todėl gerėja miego bei poilsio kokybė.

Kiek laiko trunka bruksizmo gydymas?

Priklausomai nuo paciento klinikinės būklės ir esamų pažeidimų, bruksizmo gydymas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

Kiek laiko tarnauja dantų laminatės?

Užtikrinus tinkamą dantų laminačių priežiūrą bei profilaktinius vizitus pas gydytoją odontologą, restauracijos gali tarnauti net 20 metų ir ilgiau.

Ar dantų laminačių priežiūra skiriasi nuo įprastinės dantų priežiūros?

Laminačių priežiūra yra tokia pati, kaip ir natūralių dantų – jas reikia valyti bent du kartus per dieną su šepetėliu ir pasta, naudoti tarpdančių šepetėlį arba siūlą, o esant poreikiui, ir skalavimo skystį, taip pat profilaktiškai lankytis pas gydytoją odontologą apžiūrai.

Ką svarbu žinoti prieš procedūrą?

Prieš dengiant dantis laminatėmis, svarbu, kad dantys būtų sveiki ir švarūs, todėl rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną.

Ką svarbu žinoti po dantų protezavimo?

Atlikus dantų protezavimą, po procedūros kelias dienas (daugiausiai – savaitę) galite jausti nedidelį diskomfortą, kuris yra laikinas ir, pripratus prie protezų, praeinantis.

Kaip užtikrinti protezų ilgaamžiškumą?

Siekiant, kad dantų protezai tarnautų kuo ilgiau, svarbu tinkamai juos prižiūrėti ir profilaktiškai lankytis pas gydytoją odontologą apžiūrai – bent 1 ar 2 kartus per metus. Taip pat, pagal gydytojo rekomendacijas, atlikti profesionalią burnos higieną, bet ne rečiau, kaip du kartus per metus.

Kaip prižiūrėti protezuotus dantis?

Protezuotų dantų priežiūra yra tokia pati, kaip ir natūralių dantų – svarbu naudoti dantų šepetėlį, tarpdančių šepetėlį, siūlą, taip pat reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą apžiūrai bei pas burnos higienistą profesionaliai burnos higienai.

Kuo „All on 4“ dantų implantacijos būdas išsiskiria iš kitų?

„All on 4“ – tai vienas iš populiariausių visų prarastų dantų atkūrimo būdų, į žandikaulį sriegiant 4 šaknis atstojančius implantus. Pasirinkus šį metodą užtikrinama šypsenos estetika, natūralumas bei ilgalaikiai rezultatai.

Ką reikėtų žinoti prieš operaciją?

Prieš implantaciją reikėtų atlikti profesionalią burnos higieną, sočiai pavalgyti, bent savaitę iki procedūros vengti rūkymo, išgerti nuskausminamuosius vaistus arba antibiotikus (jeigu taip patarė gydytojas), moterims – vengti didelio kiekio makiažo.

Ar toks dantų atkūrimo būdas yra saugus?

Kadangi šiuolaikiniai dantų implantai yra gaminami iš biologiškai su žmogaus organizmu suderinamų medžiagų, ši procedūra yra visiškai saugi. Taip pat siekiant maksimalaus komforto pacientui, taikomas vietinis nuskausminimas, kurio dėka operacijos metu nėra jaučiamas joks diskomfortas.

Ar gali pasireikšti komplikacijos?

100 proc. nuo komplikacijų apsisaugoti nėra įmanoma, tačiau tikimybė vis tiek išlieka nedidelė. Gydytojų praktika rodo, kad daugiausiai problemų sukelia burnos ertmėje besidauginančios bakterijos. Todėl svarbu laikytis pooperacinio periodo nurodymų, užtikrinti nepriekaištingą burnos higieną bei vizitus pas specialistą.

Kiek laiko tarnauja implantai?

Užtikrinus tinkamą burnos ertmės priežiūrą bei lankantis pas specialistus profilaktinei apžiūrai, dantų implantai gali tarnauti ilgus metus ar netgi visą gyvenimą.

Ar implantuoti dantys skiriasi nuo natūralių?

Prarastus dantis atkūrus implantais, Jūsų šypsena atrodys itin natūraliai ir estetiškai.

Kaip pasiruošti dantų balinimo procedūrai?

Ruošiantis atvykti dantų balinimo procedūrai, rekomenduojama prieš tai atlikti profesionalią burnos higieną.

Kiek laiko džiugins rezultatas?

Norint džiuginančius rezultatus išlaikyti kuo ilgiau, svarbu atidžiai prižiūrėti savo dantis, stengtis kuo rečiau vartoti dažančius maisto produktus bei gėrimus. Specialistų praktika rodo, kad laikantis subalansuotos mitybos, reguliariai lankantis profesionaliai burnos higienai ir prižiūrint dantis, baltumas išlieka 1,5–2 metus ar net ilgiau.

Ar taikomas amžiaus cenzas dantų balinimui?

Nors griežto amžiaus cenzo nėra, dantų balinimą rekomenduojama atlikti ne jaunesniems kaip 16–18 metų asmenims, turintiems nuolatinius dantis.

Kam galima tiesinti dantis kapomis?

Gydymą kapomis mes rekomenduojame suaugusiems ir vaikams, kuriems jau yra išdygę visi nuolatiniai dantys. Reikėtų pabrėžti, kad kiekviena klinikinė situacija yra įvertinama individualiai ir gydytojo ortodonto pagalba yra nusprendžiama ar galimas dantų padėties koregavimas kapomis.

Kaip reikėtų nešioti kapas?

Tiesinimo kapas reikia keisti kas 7-14 dienų. Nešioti būtina atsakingai, vidutiniškai 22-24 valandas per parą. Išsiimti tiesinimo kapas reikėtų valgant, valantis dantis, ar trumpam laikui, pavyzdžiui einant į svarbų susitikimą.

Kaip turėčiau jas prižIūrėti?

Dantų tiesinimo kapas valyti reikia šaltu vandeniu ir paprastu dantų šepetėliu papildomai panaudojant dantų pastą. Po valgio, prieš dedantis tiesinimo kapą, dantis reikia išvalyti šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Tuo metu kai nenešiojate tiesinimo kapos, ji turėtų būti laikoma specialioje dėžutėje, kad nesusiteptų ir nepasimestų.

Kokia tokio gydymo trukmė?

Kiekvienas atvejis individualus, todėl priklausomai nuo klinikinės situacijos, gydymas gali užtrukti nuo 6 mėnesių iki 2,5 metų. Pas gydantį gydytoją reikėtų apsilankyti kas 1-3 mėnesius. Baigus pilną gydymą, skiriama palaikomoji – retencinė kapa, kuri pirmuosius mėnesius nešiojama 22-24 valandas per parą, o vėliau – tik nakties metu.

Kokie galimi nemalonūs pojūčiai?

Pirmosiomis gydymo dienomis gali būti sunkiau kalbėti, tačiau per kelias dienas liežuvis prisitaiko ir kalbama įprastai. Kaskart pakeičiant naują tiesinimo kapą, gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas, kuris per trumpą laiko tarpą praeina.

Ko patariama nedaryti nešiojant tiesinimo kapas?

Nešiojant tiesinimo kapas rekomenduojama nevalgyti ar negerti karštų maisto produktų, nes gali pablogėti jų laikomumas. Rekomenduojama nerūkyti, nes gali pakisti kapos spalva ir ji tapti neskaidri. Nešiojant tiesinimo kapas rekomenduojama nekramtyti kramtomos gumos.

Kaip vyksta gydymas?

Gydytojas įvertina ar Jums yra reikalingas ortodontinis gydymas. Supažindina Jus su galimais gydymo būdais. Mūsų klinika ortodontoniam gydymui pasitelkia partnerius, rinkos lyderius Ordoline. Ortodontas parengia gydymo planą ir toliau prižiūri Jūsų gydymo eigą kartu su gydytoju odontologu.