Dantų laminatės

Dantų laminatės

Dantų laminatės – plonos keramikos plokštelės, suteikiančios natūralaus danties vaizdą.

Dantų laminatės dažniausiai naudojamos norint pagerinti priekinių dantų estetinį vaizdą, esant nudilimams ar kitiems panašiems pažeidimams. Jei dantys jau ne kartą buvo plombuoti su didelės apimties plombomis, gali reikėti derinti bemetalės keramikos laminates ir vainikėlius. Laminatės yra gaminamos individualiai, todėl, atsižvelgiant į paciento poreikius, gali būti derinamos ir keičiamos pagal esamą dantų spalvą bei formą.

Keramikinės laminatės turi daug privalumų: jos yra atsparios spalvų pokyčiams, atrodo natūraliai, jų nereikia pakartotinai poliruoti (kaip estetinio plombavimo atveju).

Procedūros eiga

01

Prieš pradedant visus protezavimo darbus, pirmiausia reikalinga protezuojančio gydytojo konsultacija ir gydymo plano sudarymas. Nusprendus atlikti dantų protezavimą laminatėmis, pirmiausia nuimami dantų atspaudai, kurie būna perduodami technikui.

02

Dantų technikas atlieka dantų pavaškavimą – sumodeliuoja būsimų dantų formą, atitaiko dydį. Šią informaciją gydytojas odontologas gali perkelti į paciento burną ir, jei pacientas yra patenkintas būsimais dantimis, atlikti nedidelius dantų preparavimo darbus, kad laminatės geriau sukibtų. Nuėmus atspaudus, jie perduodami dantų technikui, kuris laboratorijoje pagamina laminates, o pacientui kabinete pagaminamos laikinos plastmasinės laminatės.

03

Pagamintos laminatės yra tvirtinamos ant dantų paviršiaus specialiu klijavimo metodu. Jei protezuojami ne visi matomi dantys ir pacientas pageidauja pašviesinti dantų spalvą, prieš pradedant protezavimą rekomenduojama atlikti dantų balinimo procedūrą.

D.U.K.

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų laminates

Kiek laiko tarnauja dantų laminatės?

Užtikrinus tinkamą dantų laminačių priežiūrą bei profilaktinius vizitus pas gydytoją odontologą, restauracijos gali tarnauti net 20 metų ir ilgiau.

Ar dantų laminačių priežiūra skiriasi nuo įprastinės dantų priežiūros?

Laminačių priežiūra yra tokia pati, kaip ir natūralių dantų – jas reikia valyti bent du kartus per dieną su šepetėliu ir pasta, naudoti tarpdančių šepetėlį arba siūlą, o esant poreikiui, ir skalavimo skystį, taip pat profilaktiškai lankytis pas gydytoją odontologą apžiūrai.

Ką svarbu žinoti prieš procedūrą?

Prieš dengiant dantis laminatėmis, svarbu, kad dantys būtų sveiki ir švarūs, todėl rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną.

VDV klinika

Jūsų šypsena turi švytėti

Svajonių šypsenos link ženkite drąsiai su profesionalų komanda – susitikime konsultacijoje!