Į mūsų kliniką kreipėsi jauna moteris, kuri nuo jaunystės turėjo problemą su vienu priekiniu dantimi. Jis ne kartą buvo plombuotas, stengiantis vis pagerinti estetinį šypsenos vaizdą. Tačiau kiekvieną kartą plombuojant iš naujo, buvo mažinamas natūralaus danties kiekis. Teko pertvarkyti ir danties kanalus. Nors buvo bandoma kaip įmanoma ilgiau išsaugoti nuosavą dantį, tačiau, kaip dažnai nutinka, danties “gyvavimo” pabaiga atėjo pačiu netinkamiausiu metu. Artėjant asmeninei šventei, moteris liko be priekinio danties. Dantis iškrito tiesiog valgant vakarienę.
Visa laimė, kad pacientė su savo gydytoja jau buvo aptarusi, ką reikėtų daryti, jeigu nutiktų pats blogiausias variantas – vieną dieną liktų be priekinio danties. Deja, ši diena atėjo greičiau, nei mes tikėjomės.
Taigi, įvertinus visų priekinių dantų būklę (beveik visi dantys buvo plombuoti – dantų dydžiai buvo suvienodinti plombomis prieš ortodontinį gydymą), kartu su techniku buvo nuspręsta, kad reikia atstatyti priekinio danties kultį stiklo pluošto kaiščiu, po to dantis buvo nupreparuotas ir paruoštas protezavimui su bemetale keramika. Nupreparuoti buvo ir dar trys gretimi dantys: vienas protezavimui vainikėliu, kiti du – protezavimui laminatėmis.
Priimant šį sprendimą buvo įsiklausyta į techniko pasiūlymą tuo pačiu sutvarkyti ir gretimus, priekinius dantis, kad būtų gautas gražesnis estetinis vaizdas.
Iš pirmo žvilgsnio visas procesas gali pasirodyti paprastas, tačiau iš tikro taip nėra. Kiekvieną kartą tvarkant priekinius dantis labai svarbu surasti kompromisą tarp galimybių, paciento vizijos, gydytojo kompetencijos bei techniko atliekamo darbo meistriškumo. Tik sėkmingo bendradarbiavimo tarp paciento, gydytojo bei techniko dėka galima pasiekti idealiausią rezultatą.
Labai svarbu, kad technikas įvertintų buvusius paciento dantis: jų formą, dydį. Juk prie savo natūralių dantų pacientas yra įpratęs, tad drastiški pakeitimai jam būtų nepriimtini. Tai – didelis iššūkis, ypač kai spaudžia laikas.
Visi darbai, nuo pradžios iki pabaigos, užtruko keturias dienas – tai pareikalavo daug gydytojos, techniko, bei paciento laiko, ištvermės, įsiklausymo ir jėgų. Tačiau pamačius galutinį rezultatą, viskas atsipirko su kaupu. Visi buvo patenkinti, o ypač pacientė. Dabar ji gali džiaugtis plačia, balta, tobula šypsena (nuotrauka 3).
Būtina pažymėti, kad tai – išskirtinis atvejis. Visiems pacientams rekomenduojame kreiptis į gydytoją ne paskutinę minutę, kai jau problema akivaizdi, o iš anksto aptarti galimus gydymo planus, suplanuoti vizitų laikus, suderinti galimus protezavimo variantus. Tokiu atveju gautas galutinis rezultatas pranoks lūkesčius. Dirbant normaliu ritmu, tokie protezavimo darbai greičiausiai gali būti atlikti per dvi darbo savaites.