Terapija

  • Woman receiving a dental treatment

„VDV odontologijos klinikoje“ teikiamos kvalifikuotos terapijos paslaugos: endodontija, dantų plombavimas, traukimas, profesionali burnos higiena bei dantų balinimas.

Endodontija – tai viena iš odontologijos sričių, kurios specifika yra dantų šaknų kanalų gydymas, sunaikinant mikroorganizmus, kurie infekuoja danties pulpą. Infekcija ar uždegimas atsiranda negydant ėduonies, atsiradus įtrūkimams danties paviršiuje, traumos atveju, kai minėti mikroorganizmai danties kanalėliais patenka į pulpą.

Kaip žinoti, kad reikalingas būtent endodontinis gydymas? Pirmas ir esminis simptomas, kurio sunku nepastebėti, žinoma, yra skausmas. Tai gali būti ūmus, priepuolinis, taip pat nuolatinis – pulsuojantis ar plėšiantis skausmas, kuris paūmėja vakare ar prižadina viduryje nakties. Dažnai poreikį gydyti šaknies kanalus rodo dantenų patinimas, pūlinių atsiradimas; kai skausmas juntamas be priežasties, ar padidėja jautrumas šalčiui, karščiui. Retais atvejais simptomų gali ir nebūti, todėl svarbu reguliariai lankytis pas specialistą ir atlikti apžiūrą.

Dantų plombavimas ir traukimas – paslaugos keliančios bene mažiausiai klausimų. Tačiau net toks paprastas dalykas kaip plombavimas turi būti atliekamas atsakingai – skylutė gerai išvaloma ir tinkamai parenkamos plombinės medžiagos. Nuo to priklauso plombos ilgaamžiškumas. Tinkamai atkūrus danties anatomiją (formą) ne tik nelieka skausmo, bet ir užtikrinamas komfortas. Danties traukimas- tai danties gyvenimo pabaiga. Dantį pašalinti nusprendžiama keliose situacijose: 1) dantis ir jo šaknis skilę vertikaliai; 2) dantis per daug sugedęs, jog būtų įmanoma jį atkurti plombuojant ar protezuojant; 3) dantis paslankus (pažeistas periodontito, liaudyje vadinamo paradontoze); 4) rentgeno nuotraukoje po dantimi stebimas didelis uždegiminis židinys ar cista, kuris yra per didelis ir maža sėkmingo endodontinio gydymo tikimybė; 5) retinuotas (esantis giliai kaule, dažnai gulintis protinis dantis); 6) esant mažai sėkmingo gydymo tikimybei dantis šalinamas prieš implantaciją. Kad procedūra būtų kuo trumpesnė ir mažiau skausminga, būtina ne tik pasirinkti kvalifikuotą specialistą, bet ir laiku kreiptis pagalbos.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas pusę metų – taip apsaugosite dantis nuo ėduonies bei periodontito. Procedūros metu atliekamas akmenų šalinimas, dantų paviršiaus poliravimas, minkštojo apnašo bei pigmento šalinimas, taip pat profesionali asmeninės burnos higienos konsultacija.

Terapijai priskiriamas ir dantų balinimas. Kartais šios procedūros poreikis priskiriamas tuštybei, tačiau taip manyti nederėtų. Patamsėję dantys ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir dažniausiai sumažina žmogaus pasitikėjimą savimi, sukelia kompleksus. Ar nebūtų paprasčiau, nesunkios procedūros pagalba, tiesiog susigrąžinti šypseną į savo gyvenimą?

Svarbu dantų balinimo procedūrą patikėti specialistui – taip bus užtikrintas saugumas ir procedūros poveikio ilgalaikiškumas. Nereikia pamiršti, kad tokie įpročiai kaip kava ar rūkymas taip pat daro didelę įtaką, tad svarbu prisiminti ir savo asmeninį indėlį į gražią šypseną.

Mūsų teikiamos paslaugos

Woman receiving a dental treatment

Terapija

„VDV odontologijos klinikoje“ teikiamos kvalifikuotos terapijos pa...

Daugiau
protezavimas

Protezavimas

Tai dantų ir jų eilių defektų atkūrimas. Pagrindiniai protezavimo...

Daugiau
odontologo konsultacija klaipedoje

Implantacija

  Mūsų klinikoje teikiamos implantacijos paslaugos, implantuojame k...

Daugiau
ms-blog_losing-baby-teeth

Vaikų dantų priežiūra

Klinikoje visada yra laukiami ir patys mažiausi pacientai. Mūsų sp...

Daugiau
burnos higiena

Profesionali burnos higiena

VDV odontologijos klinikoje atliekama profesionali burnos higiena. Pro...

Daugiau
teeth-whitening-gel

Dantų balinimas

Ne kiekvienam lemta iš prigimties puikuotis sveikais ir baltais danti...

Daugiau

Registracija: Tel.:  +370 (46) 314 442
Mob. tel. +370 (652) 15152