Protezavimas

  • protezavimas

Tai dantų ir jų eilių defektų atkūrimas. Pagrindiniai protezavimo tikslai- kramtymo funkcijos ir estetikos atkūrimas. Protezavimą galima suskirstyti į išimamus (lanko atraminius protezus ir plokšteles) bei neišimamus (laminates, užklotus, vainikėlius) protezus. Taip išskiriamas protezavimas ant implantų ir gyvų bei negyvų dantų.

Plokštelės- skirstomos į kosmetines, kai trūksta poros dantų; dalines, kai yra likęs žandikaulyje bent vienas savas dantis; pilnas, kai žandikaulyje nelikę nei vieno danties. Trūkstant daugiau dantų, protezavimas plokštelėmis yra pigiausias variantas, tačiau nėra išsaugomas po protezu esantis kaulas, reikalingos gana dažnos protezo korekcijos (pacientas skundžiasi trinimu, spaudimu), kramtymo funkcija atkūriama tik 50%. Dėl “tirpstančio” kaulo rekomenduojama plokštelę keisti nauja kas 5 metus.

Lanko atraminiai protezai tokie protezai pranašesni už įprastas išimamas plokšteles, nes burnoje užima mažiau vietos, yra patogesni ir gali būti fiksuojami specialiais užraktais, kurie suteikia protezui stabilumo ir yra mažiau pastebimi nei įprastos vielutės, laikančios išimamas plokšteles.

Laminatės- dantų vestibulinės (besiliečiančios prie lupų, žandų) pusės atstatymas plonomis keramikos plokštelėmis, klijuojamomis prie paruošto danties paviršiaus. Plačiau apie laminates galite skaityti čia.

Užklotai- jais siekiama atkurti dantį, kai dėl ėduonies yra netekta daug danties kietųjų audinių. Tai alternatyva didelėms plomboms. Užklotai yra tikslesni nei plombos, taisyklingiau atkūriama danties anatomija, nes jie yra gaminami laboratorijoje, o ne paciento burnoje. Individualiai pagamintas užklotas yra cementuojamas prie specialiai paruošto danties.

Vainikėliai (karūnėlės)- šiuo metu šie protezai dar yra skirstomi į tris grupes:

  • Metalo keramikos vainikėliai

  • Bemetalės keramikos vainikėliai

  • Cirkonio keramikos vainikėliai

Metalo keramikos vainikėlis susideda iš dveijų dalių: metalo karkaso ir keramikos vainiko ant viršaus. Šie vainikėliai yra nepralaidūs šviesai, dažniau rekomenduojame pacientams jais protezuoti krūminius dantis, nes dantis kartais atrodo nenatūraliai. Ypač tai gerai matoma naktiniame klube, šviečiant neoninei lempai- tuomet atrodo, jog vietoj jūsų protezuoto danties yra tamsi skylė. Kartais šie protezai gali sukelti tam tirkų problemų atsiradimą burnoje- dantenų spalvos pakitimus, dantenų uždegimus ir pan.

Bemetalė keramika– ši keramika dažniausiai naudojama priekinių dantų protezavimui, kur yra reikalinga estetika. Ši keramika yra laidi šviesai, todėl dantys atrodo natūraliai- galima gamybos procese išgauti tiek norimą spalvą, tiek skaidrumą. Be to, bemetalė keramika yra atspari nusidėvėjimui, tvirta, nėra padidintos reakcijos į temperatūrinius pokyčius.

Cirkonio keramika– tai naujausios ir pažangiausios kartos keramika, kuri yra tiek estetiška, tiek labai tvirta. Šios keramikos vainikėlio karkasas yra gaminamas iš cirkonio oksido, kuris vėliau padengiamas specialiu porceliano sluoksniu. Vainikėliai yra ilgaamžiai, puikiai praleidžia šviesą, nealergizuoja. Naudojant cirkonio keramikos vainikėlius protezavime yra pastebima, kad cirkonis yra labai gerai toleruojamas burnoje, dantenos išlieka sveikos, gražios. Šios keramikos pagalba galima protezuoti tiek priekinius, tiek šoninius dantis. Taip pat labai tinkama medžiaga įvairių tiltinių protezų gamybai.

Protezuojant ant implantų, pasirinkimo galimybės yra tokios pat, tačiau reikėtų nepamiršti, kad papildomai tokio protezo gamyboje yra naudojamos “atramėlės”, ant kurių gaminamas pasirinktas vainikėlis. “Atramėlės” būna skirtingos: metalo keramikai yra naudojamos titaninės atramos, kurios individualiai pritaikomos kiekvienam pacientui, bemetalei keramikai ir cirkoniui yra naudojamos individualios keramikinės arba cirkoninės atramos.

Daugiau informacijos jums suteiks gydytojas odontologas konsultacijos metu, kas yra geriausia, tinkamiausia jūsų situacijoje.

Mūsų teikiamos paslaugos

Woman receiving a dental treatment

Terapija

„VDV odontologijos klinikoje“ teikiamos kvalifikuotos terapijos pa...

Daugiau
protezavimas

Protezavimas

Tai dantų ir jų eilių defektų atkūrimas. Pagrindiniai protezavimo...

Daugiau
odontologo konsultacija klaipedoje

Implantacija

  Mūsų klinikoje teikiamos implantacijos paslaugos, implantuojame k...

Daugiau
ms-blog_losing-baby-teeth

Vaikų dantų priežiūra

Klinikoje visada yra laukiami ir patys mažiausi pacientai. Mūsų sp...

Daugiau
burnos higiena

Profesionali burnos higiena

VDV odontologijos klinikoje atliekama profesionali burnos higiena. Pro...

Daugiau
teeth-whitening-gel

Dantų balinimas

Ne kiekvienam lemta iš prigimties puikuotis sveikais ir baltais danti...

Daugiau

Registracija: Tel.:  +370 (46) 314 442
Mob. tel. +370 (652) 15152