VDV odontologijos klinikoje atliekama profesionali burnos higiena.
Profesionali burnos higiena- kas tai? Paskutiniu metu vis dažniau girdime šią frazę apsilankę pas gydytoją odontologą. Bet ar tikrai visi žinome kas tai yra ir kodėl ji yra reikainga mums?
Turbūt dauguma žmonių žino, kad kasdienis dantų valymas yra vienas efektyviausių profilaktikos metodų, padedančių užkirsti kelią tokioms burnos ertmės ligoms, kaip kariesas, gingivitas, periodontitas. Bet, deja, ne visi žmonės tam skiria pakankamai laiko ir dėmesio. Todėl daug metų negali savarankiškai išspręsti susidariusių problemų. O ką jau kalbėti apie rūkančius žmones? Lipnaus tabako dervų apnašo, nusėdančio ant dantų paviršiaus, nepavyksta nuvalyti net patiems stropiausiems pacientams.
Gamta mums davė dantis, sugebančius atlaikyti kasdienes milžiniškas apkrovas. Deja, mūsų vartojamo maisto poveikis dantims gali būti pražūtingas. Individualios burnos higienos nebuvimas skatina apnašo kaupimąsi ant dantų. Palaipsniui ant dantų emalio vyksta minkštojo apnašo mineralizacija, pradeda kauptis akmenys. Jų sankaupos skverbiasi vis gilyn po dantenom ir pažeidžia periodonto audinius. Atsiranda dantenų kraujavimas, blogas burnos kvapas. Toliau vykstant patologiniam procesui, gilėja dantenų kišenės, apsinuogina dantų šaknys, atsiranda dantų paslankumas. Laikui bėgant, dantys gali iškristi. Sustabdyti šį procesą gali padėti profesionali burnos higiena. Būtina laiku atlikti burnos higienos procedūrą, kad išsaugoti sveikus dantis, užkirsti kelią burnos ligoms.
Profilaktiškai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kartą per pusę metų. Esant ortodontiniam gydymui, lankytis pas burnos higienistą rekomenduojama kas 3 mėn., kad užtikrinti gerus gydymo rezultatus. Profesionali burnos higiena būtina ir prieš protezavimą, ir implantaciją. Tai padeda sumažinti galimų komplikacijų riziką. Rekomenduojama apsilankyti pas burnos higienistą ir prieš odontologinį gydymą. Tai padės nustatyti karieso pažeistą danties dalį. Restauruojant dantį, gydytojas odontologas galės parinkti tinkamą plombinę medžiagą pagal sveiko natūralaus danties spalvą. Na ir aišku, tokia procedūra teigiamai paveiks dantenas, be kurių nepavyks turėti sveikų dantų.
Profesionali burnos higiena- tai kompleksinė procedūra, kuri susideda iš keleto etapų, atliekamų, siekiant palaikyti sveikus dantis ir burnos ertmę:
– virš dantenų ir po dantenomis susikaupusių akmenų šalinimas;
– minkštojo apnašo ir pigmento šalinimas;
– visų dantų paviršių poliravimas;
– jautrių dantų emalio dengimas fluoro laku;
– individualios burnos higienos mokymas;
Kietųjų akmenų sankaupos gali būti valomos nuo dantų paviršiaus ultragarsiniu skaleriu, ar specialiais instrumentais. Akmenys lengvai ir be skausmo atidalijami ir pašalinami nuo dantų. Esant padidėjusiam dantų jautrumui, galimas vietinis nuskausminimas. Kietųjų akmenų šalinimas neleidžia vystytis dantenų ir aplinkinių audinių uždegimui.
Minkštasis apnašas ir pigmentą šaliname profesionaliomis poliravimo pastomis ir „Air -Flow“ aparatu. Ultradispersinės šio aparato medžiagų savybės ypač gerai nuvalo nuo dantų tabako ir kavos apnašą. Dantims sugrąžinama natūrali jų spalva. Procedūros su „Air-Flow“ aparatu – idealus variantas breketų nešiotojams: stipri valomoji srovė lengvai išvalo visas sunkiai prieinamas vietas. Po to, kai pilnai nuvalomos visos dantų apnašos, galima atlikti fluoro lako aplikacijas. Procedūros metu užteptas lakas sudaro plėvelę, kuri išlieka 12 valandų. Fluoro jonai patenka i emalį, atstatydami ir stiprindami jį. Siekiant ilgalaikio efekto, šią procedūrą reiktų kartoti kas 4-5 mėn.
Paskutiniame etape, burnos higienistas praveda individualios higienos mokymus. Parenkamos tinkamos priemonės: dantų šepetėlis, skalavimo skystis, dantų pasta. Parodomi taisyklingi dantų valymo judesiai, valant su higieniniu siūlu ir tarpdančių šepetėliais. Aptariami visi pacientui rūpimi klausimai, susiję su jo burnos sveikata.
Taisyklinga burnos higiena yra sveikų dantų ir geros savijautos pagrindas.