BioHpp – stipriausia medžiaga odontologijoje

 BioHpp – stipriausia medžiaga odontologijoje, savo sudėtyje neturinti metalo

biohpp

BioHPP- tai stipriausia medžiaga odontologijoje, savo sudėtyje neturinti metalo. Jos elastingumas labai panašus į žmogaus žandikaulio eleastingumą, todėl puikia dalyvauja kramtyme.

Šis polimeras buvo sukurtas būtent naudojimui burnoje. “Bredent” įmonės grupė 10 metų tobulino “high performance” polimerus ir įvairias PEEK formas, kol sukūrė tinkamiausią naudoti odontologijoje. Į šio polimero struktūrą buvo pridėta specialių keramikos užpildų, todėl BioHPP turi optimalias mechanines ir fiziologines savybes, kurios labai tinkamos dantų protezavimui. Iš šios inovatyvios medžiagos gaminamos tiek standartinės, tiek individualios atramos ant dantų implantų. Taip pat ji gali būti naudojama dantų karkasų gamybai tiek išimamiems, tiek neišimamiems protezams ant dantų implantų.

Fiziologija- panašumas į gamtą

Karkasinių medžiagų palyginimas su žmogaus kaulu:
BioHPP elastingumas labai panašus į žmogaus žandikaulio, todėl BioHPP puikiai dalyvauja kramtyme. Kramtymo jėgos ir jų didžiausios apkrovos natūraliai amortizuojamos, ypač gaminant protezus ant dantų implantų. Iki šių dienų naudojamos karkasinės medžiagos yra 10-20 kartų rigidiškesnės- t.y. mažiau elastingos nei kaulas lyginant su BioHPP, kuris savo elastingumu yra panašus į kaulą. Tai turi teigiamą efektą žandikauliams, esant didelėms karkasinėms struktūroms (pvz. protezavimu ant implantų atkūriami visi prarasti vieno žandikaulio dantys).

Ypač rigidiškos (kietos, neelastingos) medžiagos, atlaiko natūralias jėgas žandikauliuose, tačiau papildomai apkrauna dantų šaknis. Natūralų dantį kaule laiko raiščiai, kurie sugeria, išskirsto ir amortizuoja kramtymo jėgas. Šių savybių yra dalinai netenkama kai yra sugydomi dantų šaknų kanalai ir visiškai netenkama įsriegus implantą, todėl kramtymo jėgos yra perduodamos tiesiai į kaulą.

biohpp2

Natūralūs dantys dalinai gali tai kompensuoti, tačiau osteointegruoti (suaugę su kaulu) implantai šios savybės neturi ir tai ilgalaikėje perspektyvoje gali turėti neigiamą poveikį implanto osteointegracijai ir sukelti kaulo aplink implantą netekimą.

biohpp3

Jėgų pasiskirstymas prie natūralaus danties

Protezavimas naudojant BioHPP. Kramtymo jėgos paskirstomos po restauraciją (protezą) ir amortizuojamos.

Neelastingos medžiagos neleidžia natūralių judesių ir perduoda kramtymo jėgas tiesiai per implantą į žandikaulius.


Dantį palaikantys raiščiai sugeria ir sumažina maksimalias kramtymo jėgas.


BioHPP dalinai perima raiščių vaidmenį.


Jokios amortizacijos. Restauracijos iš rigidiškų (neturinčių elastingumo) medžiagų, pvz. titano ar cirkonio, tiesiogiai perduoda maksimalias kramtymo jėgas kaului.

biohpp4

BioHPP restauracijų privalumai:
Fiziologiniai:
• Ilgalaikis stabilumas
• Nesudėtingas modeliavimas ir gamyba
• Saugo antagonistus (priešais esančio žandikaulio dantis)
• Saugo nuo apdirbimui naudojamos medžiagos skilinėjimo
• Skatina osteointegraciją (implanto priaugimą ir susijungimą su kaulu)
• Restauracijų ilgaamžiškumas
• Natūralus pojūtis burnoje
• Natūralus pojūtis kramtant
• Natūrali estetika (BioHPP gaminama dviejų spalvų- baltos ir gelsvos)
• Galimas protezavimas iš karto po implantacijos
• Galimybė su medžiaga dirbti tiek dantų technikų laboratorijoje, tiek žmogaus burnoje

BioHPP sudaro jungtis su dantenomis, taip apsaugodamas ir nuo dantenų recesijos (dantenų “pabėgimo”), ir nuo bakterijų patekimo prie implanto ir jų sukeliamų infekcijų.

Registracija: Tel.:  +370 (46) 314 442
Mob. tel. +370 (652) 15152